Aromatis

Dotazy

Není v syrovátkových nápojích Amálka cítit nepříjemná pachuť syrovátky?

Není v syrovátkových nápojích Amálka cítit nepříjemná pachuť syrovátky?

Ne. V nápojích Amálka tuto pachuť nenajdete ze dvou důvodů:
1/ V nápojích Amálka je používána sladká, demineralizovaná (odsolená) syrovátka. Některé soli, které jsou v syrovátce v přirozeném stavu, mohou právě za onu nepříjemnou chuť a aroma. Zbavením, tedy odsolením je tento problém redukován. Ve výrobcích konkurentů však není tato demineralizovaná, sladká syrovátka používána. Protože je sice jedinečnou, ale dražší surovinou.
2/ V nápojích Amálka je vysoký podíl syrovátky. U přírodní syrovátky je to 99% a u ochucených je to 90%. Tento vysoký podíl kvalitní sladké demineralizované syrovátky může za jejich lahodnou chuť.

 

Jak se orientovat při výběru syrovátky?

Jak se orientovat při výběru syrovátky?

Pokud budeme hovořit o porovnání Amálky s ostatními na trhu dosažitelnými druhy syrovátky, nikdy se neřiďte cenou! Za primární kritérium by mělo sloužit složení.
Protože jste přesvědčeni o jejich účincích, musíte se zaměřit na prostudování složení a následně podle toho se rozhodnout. Nicméně podívali jste se někdy na složení?
Složení výrobku je podle legislativy na výrobcích psáno sestupně, tedy, pokud vaše syrovátka má na prvním místě směs mléčných bílkovin nejedná se ani o mléko ani o syrovátku, ale o složku, která plní zejména funkci toho, aby výrobek významně zlevnila. Účinky takové směsi pak nejsou identické s tím, co od ní zřejmě očekáváte.
Rozdíl mezi takovou syrovátkou je zhruba stejný jako pořídit si boty za 100 korun nebo za 2.000 korun. Zřejme v těch prvních budete skotačit méně dnů a mnohem méně pohodlně.

Pokud si koupíte výrobek levnější, riskujete také, že si koupíte nápoj nevalné chuti, protože v něm byla použita klasická nikoli sladká demineralizovaná syrovátka, která je samozřejmě jako surovina významně dražší.
To, na co je třeba se pak zaměřit, je obsah cukru nebo sladidel, neboť hlavně ve výše uvedených syrovátkách je přijatelná chuť doháněna překrytím některých pachutí sladidly nebo přídavkem cukru. I tak Vám zřejmě taková syrovátka nebude úplně chutnat.
Na trhu je jen syrovátka Amálka vyráběna BEZ přídavku cukru nebo sladidel, čímž je také vhodná zejména pro dietní režimy. Sladkost je způsobena demineralizací, což je technologický postup, který zbavuje syrovátku hořkých solí.
 

Jaká je trvanlivost?

Jaká je trvanlivost?

Trvanlivost Amálky i Linei je 18 měsíců.

Je syrovátka vhodná pro batolata?

Je syrovátka vhodná pro batolata?

V syrovátce je obsažen vysoký podíl laktózy takže není zcela jistě vhodné nápoj podávat dítěti mladšímu 12 měsíců. V dalším období, do 3. let věku dítěte se poraďte se svým pediatrem. Možnost příjmu syrovátky je závislá na dispozicích Vašeho dítěte.
Nicméně v menším, věku odpovídajícím množství, je demineralizovaná syrovátka například součástí i dětských přesnídávek. O pozitivních účincích na organismus, pokud je syrovátka podávána v odpovídajícím množství, zde není jistě pochyb.
Faktor, který se sehrává důležitou roli je snášenlivost laktózy dítětem.
 

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"