Aromatis

Hodí se nápoje Amálka pro dietu?

Hodí se nápoje Amálka pro dietu?

Hodí se nápoje Amálka pro dietu?
13. 10. 2011

Ano. Zcela jistě jde o dobrou volbu a to z několika důvodů:
1/ Tyto nápoje nejsou přislazovány ani cukrem ani sladidlem. Jsou příjemně sladké díky demineralizované, tedy sladké syrovátce a vyššímu podílu mléčného cukru, tedy laktózy.
2/ Mají vysoký podíl prebiotik, která nejen že jsou důležitá pro správný růst probiotických kultur, které mají vliv na stav imunitního systému, ale tato prebiotika urychlují i průchod potravy střevem. Proto mohou být velmi účinným a přirozeným, nenávykovým a účinným řešením například i při potížích se zácpou.
3/ Syrovátkové nápoje mají kromě vysokého obsahu proteinů i vysoký obsah laktózy, která má nízký glykemický index kontrolující pocit hladu a sytosti. Nápoje Amálka a Linea mají tu vlastnost, že dodávají tělu pocit nasycenosti a dokážou oddálit pocit hladu o několik hodin.
4/ Další role při hubnutí je přisuzována glykomactopeptidu (GMP), který vzniká při výrobě sýrů štěpením k-kaseinu. GMP je obsažen právě v té části, která je při výrobě odstraňována se syrovátkou. Tento GMP stimuluje cholecystokinin, který potlačuje vyprázdnění žaludku v prvních hodinách po jídle. Na základě některých studií bylo prokázáno, že vypití nápoje se syrovátkovými proteiny s GMP významně snížilo pocit hladu u žen s nadváhou.
Díky potlačení hladu a snížením příjmu potravy tak samozřejmě dochází i k tomu, že se žaludek postupně začíná smršťovat a nevyžaduje pro ukojení hladu takovou dávku jídla jako dříve.
5/ Syrovátka je dnes považována za významný zdroj bioaktivních látek, které mohou nezávisle nebo synergicky s kalciem redukovat lipogenezu (vznik tukové tkáně), urychlovat lipolýzu (rozpad tuků) a příznivě ovlivnit rozdělení živin ve svalové a tukové tkáni.
 

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"