Aromatis

Novinky

Co byste měli vědět o syrovátce

Co byste měli vědět o syrovátce

Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů a tvarohu.
Nejedná se však v žádném případě o odpadní produkt, právě naopak. V první řadě zmíníme vysoký obsah bílkovin. Dále obsahuje množství vitamínů skupiny B, E a C, minerálních látek jako je vápník, hořčík, sodík, draslík  a zinek.  Hořčík, jak známo, udržuje buňky zdravé a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání. Má podíl na transportu cukrů do buněk a zároveň zlepšuje využití kyslíku. Buňky jsou základními stavebními kameny lidského organismu a jejich zdraví se promítá i do zdraví a tělesné kondice.

Sušenou syrovátku však lze využít i k vnějšímu použití, kdy koupele z ní vyhlazují kůži a regulují její pH. Pleťové masky přispívají k vyhlazování vrásek.

Nápoje Amálka jsou vyráběny z tzv. demineralizované, tedy chuťově sladké syrovátky.
Běžná syrovátka je nevalného nazelenalého vzhledu s hořkou a zároveň slanou chutí. Její pití je pro skutečné odvážlivce nebo pro skalní vyznavače zdravé výživy.
Pokud jsou však ze surové syrovátky speciálními technologickými postupy odstraněny soli, syrovátka je odsolena (demineralizována), pak stoupá podíl mléčného cukru, tedy laktózy. Proto jsou tyto nápoje sladké a přesto bez přidaného cukru nebo sladidla. 
 

Je vážně syrovátka jako syrovátka?

Je vážně syrovátka jako syrovátka?

Pokud budeme hovořit o porovnání Amálky s ostatními na trhu dosažitelnými druhy syrovátky, nikdy se neřiďte cenou! Za primární kritérium by mělo sloužit složení.
Protože jste přesvědčeni o jejich účincích, musíte se zaměřit na prostudování složení a následně podle toho se rozhodnout. Nicméně podívali jste se někdy na složení?


Složení výrobku je podle legislativy na výrobcích psáno sestupně, tedy, pokud vaše syrovátka má na prvním místě směs mléčných bílkovin nejedná se ani o mléko ani o syrovátku, ale o složku, která plní zejména funkci toho, aby výrobek významně zlevnila. Účinky takové směsi pak nejsou identické s tím, co od ní zřejmě očekáváte.
Rozdíl mezi takovou syrovátkou je zhruba stejný jako pořídit si boty za 100 korun nebo za 2.000 korun. Zřejme v těch prvních budete skotačit méně dnů a mnohem méně pohodlně.

Pokud si koupíte výrobek levnější, riskujete také, že si koupíte nápoj nevalné chuti, protože v něm byla použita klasická nikoli sladká demineralizovaná syrovátka, která je samozřejmě jako surovina významně dražší.


To, na co je třeba se pak zaměřit, je obsah cukru nebo sladidel, neboť hlavně ve výše uvedených syrovátkách je přijatelná chuť doháněna překrytím některých pachutí sladidly nebo přídavkem cukru. I tak Vám zřejmě taková syrovátka nebude úplně chutnat.
Na trhu je jen syrovátka Amálka  vyráběna BEZ přídavku cukru nebo sladidel, čímž je také vhodná  pro dietní režimy a redukci váhy. Sladkost je způsobena demineralizací, což je technologický postup, který zbavuje syrovátku hořkých solí.
 

Je pravda, že na trhu se vyskytují výrobky, které jsou označeny jako syrovátka, protože jim to legislativa umožňuje.


Pokud však chcete skutečně syrovátku, od které očekáváte, že Vám v obtížích pomůže, pak nemůžete volit nápoje, které jsou jednak plné cukru a jednak podíl syrovátky v takovém nápoji je jen například 20-26%.
Amálka má podíl syrovátky 90 a více procent. U Amálka přírodní je to 99%, u ochucených, díky přídavkům lecitinu, minerálů, apod. je to 90%, což je jistě nezanedbatelně více.


Amálka ani Linea nejdou cestou nejlevnějších výrobků, ale výrobků, které jsou kvalitní a mají tak deklarované účinky.
 

Syrovátková kosmetika

Syrovátková kosmetika

S rostoucím znečištěním životního prostředí a negativním vlivem chemických látek na kvalitu života a zdraví se stále více lidí vrací k přirozené, na přírodní bázi postavené péči o tělo.

Zatočte s celulitidou

Zatočte s celulitidou

Řešit odstranění celulitidy není vůbec snadná záležitost.
Pokud se rozhodnete něco s ní dělat, je třeba se připravit na to, že to nelze vyřešit za 10 dní tak, jak hlásají některé reklamní slogany.

To, co je třeba vědět, že za vznikem celulitidy mohou stát genetické dispozice, což by nás však nemělo úplně ukolébat, protože projevy celulitidy, lze redukovat a to i v pozdějším věku.

Celulitida se objevuje a prohlubuje s množstvím podkožního tuku a souvisí jednak se stavem vazivové tkáně v podkoží, ale také s lymfatickým systémem, který zajišťuje odvádění metabolických zplodin z organismu.

Krásnější pleť díky syrovátce

Krásnější pleť díky syrovátce

Stav pleti ve velké míře závisí na tom, jak se o ni staráme.

Ne vždy však samotná péče o pleť přináší očekávaný výsledek ve formě čisté, zářivé a hedvábně jemné pleti.

I ty nejkvalitnější krémy selhávají, pokud je podkoží nebo dokonce i celý organismus zanesen usazeninami a toxiny, jejichž projevy se promítají do stavu naší pleti nebo pokožky na těle.

Řešení těchto obtíží může poskytnout překvapivě syrovátka.
V dobách dávno minulých neměly obvykle dívky s pletí tolik potíží a to nejen proto, že ovzduší nebylo tak znečištěné, ale bývalo obvyklé, že si syrovátkou omývaly obličej.
Syrovátka pleť prokrví a vypne.

Pro přípravu tonika postačí každý večer jen 1 lžíce přírodní syrovátky rozmíchané ve 1/4 litru vlažné vody. Tímto připraveným přírodním tonikem otřete obličej vatovým tampónem a posléze opláchněte studenou vodou. Zbývající tonikum vylijte, každý večer si připravte čerstvé. Doporučuje se tuto proceduru aplikovat nejméně po dobu 3 týdnů.

Znásobit účinek syrovátky na pleť lze i přípravou pleťové masky. Postačí, když rozmícháte 1-2 lžíce přírodní syrovátky s trochou tekutého medu a ponecháte na obličeji působit 10-15 minut.

Syrovátka má protizánětlivé účinky a tedy zjemňuje dermatiózní pleť. Rozhodující pro čištění pleti při zatvrzelých problémech je pročištění celého organismu.
Šetrnou očistu organismu bez toho, abychom v tomto případě museli dodržovat jakékoli půsty nebo diety je na bázi syrovátkových nápojů.
K tomu, aby očistná kůra byla v tomto případě účinná a její vliv se projevil, je třeba připravovat si tento nápoj minimálně po dobu 3 týdnů. Zpočátku je třeba začít s polovičními dávkami. V závislosti na tom, jak moc je organismus zanesen se mohou dostavit v první dny zavedení nápojů do jídelníčku průjmy nebo nadýmání. Po 2, maximálně 3 dnech tyto stavy odezní a vše se vrátí do normálu. Střeva a organismus však už budou o poznání čistší, což se jistě projeví i na stavu pokožky.

Syrovátkové koupele a zábaly

Syrovátkové koupele a zábaly

Syrovátku můžete použít jak ve svém jídelníčku, tak v koupelně.  Syrovátka již v 16.stolení byla oblíbeným kosmetickým přípravkem.

Ze syrovátky si můžete připravit
- přírodní tonikum
Pro přípravu tonika postačí každý večer rozmíchat jen 1 lžíce přírodní syrovátky ve 1/4 litru vlažné vody. Tímto připraveným přírodním tonikem otřete obličej vatovým tampónem a posléze opláchněte studenou vodou. Zbývající tonikum vylijte, každý večer si připravte čerstvé. Doporučuje se tuto proceduru aplikovat nejméně po dobu 3 týdnů
- pleťové masky
Rozmíchejte 1-2 lžíce přírodní syrovátky s trochou tekutého medu a naneste na obličej. Ponechte na obličeji působit 10-15 minut. Poté omyjte vlažnou vodou, již nepoužívejte mýdlo.
- koupele
V hrnečku rozmícháte 300g syrovátky a vlijte do připravené lázně. Koupel by měla mít mléčnou barvu. Samozřejmě množství syrovátky se odvíjí od velikosti vany. V lázni setrvejte 10-15 minut. Po koupeli osprchujete vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Kůže po syrovátkové koupeli zůstane krásně vláčná. Doporučená frekvence koupelí je min. 1x za týden. Při akutních problémech aplikujte každý den.
- zábaly
Zábaly můžeme aplikovat na postižená místa, ale i na celé tělo. Pro zábal rozmícháme syrovátku s vlažnou vodou do hustoty kašičky. Touto kaší potřeme tělo či postižená místa a zabalíme plátnem. Necháme min. 10minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Syrovátka v kůži nastaví požadovanou rovnováhu.
- peeling
Tento jemně voňavý přírodní peeling připravíte ze syrovátky a jemného třtinového cukru. V misce promíchejte sušenou syrovátku a jemné krystalky třtinového cukru. Směsí pak krouživými pohyby masírujte vlhké tělo. Pravidelná aplikace peelingu pleť důkladně vyčistí, vyhladí a zajistí její svěží vzhled. Peeling zlepší prokrvování pokožky a vytvoří lepší podmínky na regeneraci její vrchní vrstvy.
Po oplachu pleti syrovátkovým tonikem nebo po použití pleťové masky ze syrovátky bychom neměli zapomenout pokožku ošetřit lehkými nemastnými krémy, které neucpávají póry.
Některé kosmetické salony dokonce nabízí již v dnešní době i účinné syrovátkové zábaly
Bílkoviny obsažené v syrovátce zabraňují vysychání pokožky.

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"