Aromatis

Je vážně syrovátka jako syrovátka?

Je vážně syrovátka jako syrovátka?

Je vážně syrovátka jako syrovátka?
13. 10. 2011

Pokud budeme hovořit o porovnání Amálky s ostatními na trhu dosažitelnými druhy syrovátky, nikdy se neřiďte cenou! Za primární kritérium by mělo sloužit složení.
Protože jste přesvědčeni o jejich účincích, musíte se zaměřit na prostudování složení a následně podle toho se rozhodnout. Nicméně podívali jste se někdy na složení?


Složení výrobku je podle legislativy na výrobcích psáno sestupně, tedy, pokud vaše syrovátka má na prvním místě směs mléčných bílkovin nejedná se ani o mléko ani o syrovátku, ale o složku, která plní zejména funkci toho, aby výrobek významně zlevnila. Účinky takové směsi pak nejsou identické s tím, co od ní zřejmě očekáváte.
Rozdíl mezi takovou syrovátkou je zhruba stejný jako pořídit si boty za 100 korun nebo za 2.000 korun. Zřejme v těch prvních budete skotačit méně dnů a mnohem méně pohodlně.

Pokud si koupíte výrobek levnější, riskujete také, že si koupíte nápoj nevalné chuti, protože v něm byla použita klasická nikoli sladká demineralizovaná syrovátka, která je samozřejmě jako surovina významně dražší.


To, na co je třeba se pak zaměřit, je obsah cukru nebo sladidel, neboť hlavně ve výše uvedených syrovátkách je přijatelná chuť doháněna překrytím některých pachutí sladidly nebo přídavkem cukru. I tak Vám zřejmě taková syrovátka nebude úplně chutnat.
Na trhu je jen syrovátka Amálka  vyráběna BEZ přídavku cukru nebo sladidel, čímž je také vhodná  pro dietní režimy a redukci váhy. Sladkost je způsobena demineralizací, což je technologický postup, který zbavuje syrovátku hořkých solí.
 

Je pravda, že na trhu se vyskytují výrobky, které jsou označeny jako syrovátka, protože jim to legislativa umožňuje.


Pokud však chcete skutečně syrovátku, od které očekáváte, že Vám v obtížích pomůže, pak nemůžete volit nápoje, které jsou jednak plné cukru a jednak podíl syrovátky v takovém nápoji je jen například 20-26%.
Amálka má podíl syrovátky 90 a více procent. U Amálka přírodní je to 99%, u ochucených, díky přídavkům lecitinu, minerálů, apod. je to 90%, což je jistě nezanedbatelně více.


Amálka ani Linea nejdou cestou nejlevnějších výrobků, ale výrobků, které jsou kvalitní a mají tak deklarované účinky.
 

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"