Aromatis

Redukce váhy

Redukce váhy

Redukce váhy
9. 9. 2011

 

Výhody syrovátkových nápojů ocení všichni, kdo se právě rozhodli zatočit se svými nadbytečnými kily.


Důvodů, proč k podpoře redukce váhy zvolit právě tuto cestu je několik.
Prvním z nich je fakt, že v době shazování nadbytečných kil je moc těžké zejména v prvních dnech zahájení diety, vyrovnat se s pocitem většího či menšího hladu.
Syrovátkové nápoje mají kromě vysokého obsahu proteinů i vysoký obsah laktózy, která má nízký glykemický index kontrolující pocit hladu a sytosti. Nápoje Amálka a Linea mají tu vlastnost, že dodávají tělu pocit nasycenosti a dokážou oddálit pocit hladu o několik hodin.
Trendem současnosti jsou dietní režimy, které jsou založeny na příjmu vysoce kvalitních proteinů s nízkým obsahem tzv. „prázdných“ uhlovodanů. Syrovátkové proteiny jsou právě vhodné pro takové dietní režimy, které mají ovlivnit tělesnou hmotnost. Obsahují dokonalé vyvážení základních, esenciálních aminokyselin a řadu dalších bioaktvních látek.
Další role při hubnutí je přisuzována glykomactopeptidu (GMP), který vzniká při výrobě sýrů štěpením k-kaseinu. GMP je obsažen právě v té části, která je odstraňována se syrovátkou. Tento GMP stimuluje cholecystokinin, který potlačuje vyprázdnění žaludku v prvních hodinách po jídle. Na zákaldě některých studií bylo prokázáno, že vypití nápoje se syrovátkovým iproteiny s GMP významně snížilo pocit hlasu u žen s nadváhou.
Díky potlačení hladu a snížením příjmu potravy tak samozřejmě dochází i k tomu, že se žaludek postupně začíná smršťovat a nevyžaduje pro ukojení hladu takovou dávku jídla jako dříve.
Syrovátka je dnes považována za významný zdroj bioaktivních látek, které mohou nezávisle nebo synergicky s kalciem redukovat lipogenezu (vznik tukové tkáně), urychlovat lipolýzu (rozpad tuků) a příznivě ovlivnit rozdělení živin ve svalové a tukové tkáni.
Při redukčních dietách se také dostavuje velmi často pocit „chuti na sladké“. Tento pocit je natolik nutkavý, že leckoho nutí dietní režim porušovat a nakonec leckdy i vzdát.
Tento pocit „chuti na sladké“ souvisí se sníženým kalorickým příjmem, kdy si tělo přirozeně říká o vyšší, rychlou dávku energie.
Zabránit tomuto pocitu chuti na sladké lze příjmem právě nízkokalorického nápoje, který má díky svým ingrediencím lahodně sladkou chuť a to aniž by tam byl přidán cukr (sacharóza) nebo některé z umělých sladidel.
Pokud i přes to je pocit chuti na sladké stále neuspokojen doporučujeme především v prvních dnech diety obohatit jídelníček například o hořické trubičky Amálka, které stejně jako nápoje jsou vyrobeny ze slaďonké demineralizované syrovátky.
Třetím důvodem, proč volit při dietách jako doplněk syrovátkové nápoje je jejich vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků.
Při redukčních režimech sehrává poměrně důležitou roli překvapivě vápník.
Změnou jídelníčku a příjmem menšího množství potravy,obvykle málo bohaté na minerály a stopové prvky se může nějakým nedopatřením stát, že je z snížen i příjem vápníku. Nedostatek vápníků pak obvykle stojí za zvýšeným pocitem nervozity a stresu.
Vápník lze zcela jistě přijímat i v lékové formě v podobě třeba šumivých tablet, avšak k tomu, aby byl vstřebáván je důležité i příjem vitamínu D. Vzpomeňme na dětská léta, kdy jsou malým dětem k tomu, aby se vápník správně ukládán a to především v souvislosti s vývojem kostí, je podáván v kapkách právě vitamín D.
Tam, kde je obsažen vápník i vitamín D v takovém množství, aby zpracovávání ukládání vápníku mohlo probíhat, jsou mléčné, avšak plnotučné výrobky nebo právě syrovátkové nápoje.
Pokud tedy tíhnete k přesvědčení, že plnotučný jogurt není to pravé ořechové při dietě a preferujete raději nízkokalorické potraviny, pak řešením mohou být právě syrovátkové nápoje jako je Amálka nebo Linea.

 

Při dietních režimech více než kdy jindy by měl být kladen důraz na příjem vysoce kvalitních potravin. Kvalitní suroviny totiž do vašeho mozku vysílají informaci o tom, že se organismu dostává právě to co potřebuje. Pokud se budete při dietách snažit jíst především light jogurty, odtučněné mléko apod. pravděpodobně dříve nebo později s dietou skončíte a může se dostavit jojo režim. Skončíte s ním proto, že budete mít stále chuť na něco dobrého. Zkuste tuto zásadu příjmu kvalitních potravin dodržovat a budete sami překvapeni, o kolik méně vám stačí potřeby.

S nadváhou bývá velmi úzce spojena i celulitida. Jak na ni a jak vám mohou i tady pomoci syrovátkové nápoje se dočtete více zde.

 

 

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"