Aromatis

Syrovátkové koupele a zábaly

Syrovátkové koupele a zábaly

Syrovátkové koupele a zábaly
9. 9. 2011

Syrovátku můžete použít jak ve svém jídelníčku, tak v koupelně.  Syrovátka již v 16.stolení byla oblíbeným kosmetickým přípravkem.

Ze syrovátky si můžete připravit
- přírodní tonikum
Pro přípravu tonika postačí každý večer rozmíchat jen 1 lžíce přírodní syrovátky ve 1/4 litru vlažné vody. Tímto připraveným přírodním tonikem otřete obličej vatovým tampónem a posléze opláchněte studenou vodou. Zbývající tonikum vylijte, každý večer si připravte čerstvé. Doporučuje se tuto proceduru aplikovat nejméně po dobu 3 týdnů
- pleťové masky
Rozmíchejte 1-2 lžíce přírodní syrovátky s trochou tekutého medu a naneste na obličej. Ponechte na obličeji působit 10-15 minut. Poté omyjte vlažnou vodou, již nepoužívejte mýdlo.
- koupele
V hrnečku rozmícháte 300g syrovátky a vlijte do připravené lázně. Koupel by měla mít mléčnou barvu. Samozřejmě množství syrovátky se odvíjí od velikosti vany. V lázni setrvejte 10-15 minut. Po koupeli osprchujete vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Kůže po syrovátkové koupeli zůstane krásně vláčná. Doporučená frekvence koupelí je min. 1x za týden. Při akutních problémech aplikujte každý den.
- zábaly
Zábaly můžeme aplikovat na postižená místa, ale i na celé tělo. Pro zábal rozmícháme syrovátku s vlažnou vodou do hustoty kašičky. Touto kaší potřeme tělo či postižená místa a zabalíme plátnem. Necháme min. 10minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Syrovátka v kůži nastaví požadovanou rovnováhu.
- peeling
Tento jemně voňavý přírodní peeling připravíte ze syrovátky a jemného třtinového cukru. V misce promíchejte sušenou syrovátku a jemné krystalky třtinového cukru. Směsí pak krouživými pohyby masírujte vlhké tělo. Pravidelná aplikace peelingu pleť důkladně vyčistí, vyhladí a zajistí její svěží vzhled. Peeling zlepší prokrvování pokožky a vytvoří lepší podmínky na regeneraci její vrchní vrstvy.
Po oplachu pleti syrovátkovým tonikem nebo po použití pleťové masky ze syrovátky bychom neměli zapomenout pokožku ošetřit lehkými nemastnými krémy, které neucpávají póry.
Některé kosmetické salony dokonce nabízí již v dnešní době i účinné syrovátkové zábaly
Bílkoviny obsažené v syrovátce zabraňují vysychání pokožky.

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"