Aromatis

Řešení neduhů

Redukce váhy

Redukce váhy

Výhody syrovátkových nápojů ocení všichni, kdo se právě rozhodli zatočit se svými nadbytečnými kily.

Důvodů, proč k podpoře redukce váhy zvolit právě tuto cestu je několik.
Prvním z nich je fakt, že v době shazování nadbytečných kil je moc těžké zejména v prvních dnech zahájení diety, vyrovnat se s pocitem většího či menšího hladu. Syrovátkové nápoje mají tu báječnou vlastnost, že dodávají tělu pocit nasycenosti a dokážou oddálit pocit hladu o několik hodin.
Tím samozřejmě dochází i k tomu, že se žaludek postupně začíná smršťovat a nevyžaduje pro ukojení hladu takovou dávku jídla jako dříve.

Druhý důvod je, že při redukčních dietách se také dostavuje velmi často pocit „chuti na sladké“. Tento pocit je natolik nutkavý, že leckoho nutí dietní režim porušovat a nakonec leckdy i vzdát.
Tento pocit „chuti na sladké“ souvisí se sníženým kalorickým příjmem, kdy si tělo přirozeně říká o vyšší, rychlou dávku energie.  Zabránit tomuto pocitu chuti na sladké lze příjmem právě nízkokalorického nápoje, který má díky svým ingrediencím lahodně sladkou chuť a to aniž by tam byl přidán cukr (sacharóza) nebo některé z umělých sladidel.
Pokud i přes to je pocit chuti na sladké stále neuspokojen doporučujeme především v prvních dnech diety obohatit jídelníček například o hořické trubičky Amálka, které stejně jako nápoje jsou vyrobeny ze slaďonké demineralizované syrovátky.

Třetím důvodem, proč volit při dietách jako doplněk syrovátkové nápoje je jejich vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Při redukčních režimech sehrává poměrně důležitou roli překvapivě vápník.
Změnou jídelníčku a příjmem menšího množství potravy, obvykle málo bohaté na minerály a stopové prvky se může nějakým nedopatřením stát, že je snížen i příjem vápníku. Nedostatek vápníků pak obvykle stojí za zvýšeným pocitem nervozity a stresu.
Vápník lze zcela jistě přijímat i formou léků například v podobě třeba šumivých tablet, avšak k tomu, aby byl vstřebáván je důležité i příjem vitamínu D. Vzpomeňme na dětská léta, kdy jsou malým dětem k tomu, aby se vápník správně ukládán a to především v souvislosti s vývojem kostí, je podáván v kapkách právě vitamín D.
Tam, kde je obsažen vápník i vitamín D v takovém množství, aby zpracovávání ukládání vápníku mohlo probíhat, jsou mléčné, avšak plnotučné výrobky nebo právě syrovátkové nápoje.
Pokud tedy tíhnete k přesvědčení, že plnotučný jogurt není to pravé ořechové při dietě a preferujete raději nízkokalorické potraviny, pak řešením mohou být právě syrovátkové nápoje jako je Amálka nebo Linea.

Při dietních režimech více než kdy jindy by měl být kladen důraz na příjem vysoce kvalitních potravin. Kvalitní suroviny totiž do vašeho mozku vysílají informaci o tom, že se organismu dostává právě to, co potřebuje. Pokud se budete při dietách snažit jíst především light jogurty, odtučněné mléko apod. pravděpodobně dříve nebo později s dietou skončíte a může se dostavit jojo efekt. Skončíte s ním proto, že budete mít stále chuť na něco dobrého. Zkuste tuto zásadu příjmu kvalitních potravin dodržovat a budete sami překvapeni, o kolik méně toho sníte.

S nadváhou bývá velmi úzce spojena i celulitida. Jak na ni a jak vám mohou i tady pomoci syrovátkové nápoje se dočtete více zde.
Přibývání na váze může být také částečně způsobeno nahromaděním škodlivin v organismu.

Celulitida

Celulitida

Řešit odstranění celulitidy není vůbec snadná záležitost.
Pokud se rozhodnete něco s ní dělat, je třeba se připravit na to, že to nelze vyřešit za 10 dní tak, jak hlásají některé reklamní slogany.

To, co je třeba vědět, že za vznikem celulitidy mohou stát genetické dispozice, což by nás však nemělo úplně ukolébat, protože projevy celulitidy, lze redukovat a to i v pozdějším věku.

Celulitida se objevuje a prohlubuje s množstvím podkožního tuku a souvisí jednak se stavem vazivové tkáně v podkoží, ale také s lymfatickým systémem, který zajišťuje odvádění metabolických zplodin z organismu.
 

Imunita

Imunita

Stěžejním faktorem, který má zásadní vliv na obranyschopnost organismu je stav střevní mikroflóry. Ve střevní sliznici sídlí přibližně 70% buněk imunitního systému.
Narušení nebo nerovnováha střevní mikroflóry tak může vést k náchylnosti ke chřipkám, rýmám, angínám apod.

Střevní mikroflóra může být narušena a jeho vnímavost, tedy odolnost vůči nemocem může být snížena:

 • častým nebo nadbytečným užíváním antibiotik
 • nadměrným stresem
 • kouřením
 • ale i přijímáním potravy, u nichž byly používány suroviny ošetřované pesticidy
Lupenka a ekzémy

Lupenka a ekzémy

Lupénka neboli psoriáza je chronické, neinfekční a co do projevů, velmi nepříjemné kožní postižení.

Lupénka je definována jako chronická zánětlivá kožní choroba. Jde o geneticky podmíněné onemocnění, zprostředkované zánětlivými bílými krvinkami, tzv. T-lymfocyty. Onemocnění postihuje kolem 2 % středoevropské populace. Zcela zásadním způsobem ovlivňuje fyzické, psychické i sociální aspekty kvality života jedince. Snížení kvality života nemocného s psoriázou je srovnatelné či horší než u nemocných s jinými závažnými chorobami.

Akné

Akné

Akné trápí nejen mladistvé, ale bohužel se nevyhýbá ani dospělým v v pozdějším věku.
Může se projevovat lehkými i těžšími formami, ovšem pokaždé lze považovat za ne zcela příjemnou záležitost.

Akné je problémem mazových žláz. Nejčastěji se vyskytuje v oblasti obličeje, hrudníku, ramen a zad, kde je právě největší hustota mazových žlázek.

Za vznikem akné je obvykle více faktorů. Je skladbou

 • dědičných faktorů,
 • hormonálních změn,
 • nevhodné péče o pokožku nebo vychýlení jejího pH z rovnováhy a osídlení pokožky nežádoucími bakteriemi
 • nebo celkového horšího stavu organismu a jeho zanesení toxiny pocházejícími zejména z látkové výměny, tedy nevhodná životospráva a nedostatečný příjem některé z důležitých látek

Akné se poprvé obvykle objevuje již v pubertě, ale může propuknout, sice jen asi s 10% pravděpodobností, v pozdějším věku.

Projevy akné lze zmírnit nebo preventivně předejít dobrou domácí péči o pokožku a pleť.

A jak správně o pleť obličeje nebo pokožku ramen, zda či hrudníku pečovat?
V první řadě je třeba zdůraznit, že by mělo být v přístupu k řešení tohoto problému přistupováno komplexně.

Nejprve bychom měli zajistit hloubkové vyčištění pleti od již vzniklých komedonů (zanícených ložisek) a to nejlépe u zkušené kosmetičky, abychom si nezhmoždili stiskem okolní tkáň obličeje a uzdravování této tkáně netrvalo zbytečně dlouho.

Dále bychom měli působit preventivně proti vzniku nových zánětlivých ložisek:
• dobrou hydratací (zavodněním) organismu.
Dehydratace (nedostatečný příjem tekutin) projevy stav pokožky významně zhoršují a posléze máme tendenci nanášet mastné krémy, které jsou pro tento typ pokožky nevhodné
• ovlivněním tvorby mazu, používání správných čistících prostředků.
Používané přípravky by měly být s kyselým pH, protimikrobiální a protizánětlivé. Pokud je používáno dlouhodobě běžně dostupných zásaditých mýdel, je pH pokožky měněno a může snadno dojít k narušení tzv. „ochranného“ krytu pokožky. Pokožku tak mohou postupně osidlovat nežádoucí bakterie, viry nebo kvasinky a postupně se přemnožit a tím přivodit vznik a projevy akné.
• neměli bychom ani zapomínat a podceňovat celkový stav organismu, kdy projev akné může souviset se zanesením organismu toxiny pocházející z nedostatečně odplavených metabolitů, produktů látkové výměny


Základem v domácí péči jsou přípravky speciálně určené pro tento typ pleti.
Mezi takové přípravky patří i syrovátkové tonika, koupele, zábaly, pleťové masky a peelingy.

Příznivé účinky syrovátky na pokožku byly známy již v 16. století.
Z historických pramenů lze vyčíst, že syrovátka sehrávala významnou roli při léčbě rozličných nespecifických dermatóz a to zejména ve formě koupelí a zábalů.
S postupem doby se uplatnění syrovátky rozšiřovalo a to až do počátku minulého století, kdy byla syrovátka uznávaným přírodním podpůrným prostředkem při léčbě akné, ekzémů a lupenky.

Látky obsažené v syrovátce. Svými účinky pokožku

 • spolehlivě regulují pH pokožky
 • pokožku prokrvuje
 • vyhlazuje
 • napíná
 • dlouhodobě zabraňuje vysychání pokožky

Ze syrovátky si můžete připravit
přírodní tonikum
Pro přípravu tonika postačí každý večer rozmíchat jen 1 lžíce přírodní syrovátky ve 1/4 litru vlažné vody. Tímto připraveným přírodním tonikem otřete obličej vatovým tampónem a posléze opláchněte studenou vodou. Zbývající tonikum vylijte, každý večer si připravte čerstvé. Doporučuje se tuto proceduru aplikovat nejméně po dobu 3 týdnů
pleťové masky
Rozmíchejte 1-2 lžíce přírodní syrovátky s trochou tekutého medu a naneste na obličej. Ponechte na obličeji působit 10-15 minut. Poté omyjte vlažnou vodou, již nepoužívejte mýdlo.
koupele
V hrnečku rozmícháte 300g syrovátky a vlijte do připravené lázně. Koupel by měla mít mléčnou barvu. Samozřejmě množství syrovátky se odvíjí od velikosti vany. V lázni setrvejte 10-15 minut. Po koupeli osprchujete vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Kůže po syrovátkové koupeli zůstane krásně vláčná. Doporučená frekvence koupelí je min. 1x za týden. Při akutních problémech aplikujte každý den.
zábaly
Zábaly můžeme aplikovat na postižená místa, ale i na celé tělo. Pro zábal rozmícháme syrovátku s vlažnou vodou do hustoty kašičky. Touto kaší potřeme tělo či postižená místa a zabalíme plátnem. Necháme min. 10minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou a již nepoužívejte mýdlo. Syrovátka v kůži nastaví požadovanou rovnováhu.
peeling
Tento jemně voňavý přírodní peeling připravíte ze syrovátky a jemného třtinového cukru. V misce promíchejte sušenou syrovátku a jemné krystalky třtinového cukru. Směsí pak krouživými pohyby masírujte vlhké tělo. Pravidelná aplikace peelingu pleť důkladně vyčistí, vyhladí a zajistí její svěží vzhled. Peeling zlepší prokrvování pokožky a vytvoří lepší podmínky na regeneraci její vrchní vrstvy.
Po oplachu pleti syrovátkovým tonikem nebo po použití pleťové masky ze syrovátky bychom neměli zapomenout pokožku ošetřit lehkými nemastnými krémy, které neucpávají póry.
Některé kosmetické salony dokonce nabízí již v dnešní době i účinné syrovátkové zábaly
Bílkoviny obsažené v syrovátce zabraňují vysychání pokožky.

Při řešení problémů s akné je však důležitá nejen vnější starostlivost o pleť, ale významně k vyhlazení a ozdravění pokožky přispívá i vnitřní očista organismu.

Šetrnou očistu organismu bez toho, abychom v tomto případě museli dodržovat jakékoli půsty nebo diety je na bázi syrovátkových nápojů.
K tomu, aby očistná kůra byla v tomto případě účinná a její vliv se projevil je třeba připravovat si tento nápoj minimálně po dobu 3 týdnů. Zpočátku je třeba začít s polovičními dávkami. V závislosti na tom, jak moc je organismus zanesen se mohou dostavit v první dny zavedení nápojů do jídelníčku průjmy nebo nadýmání. Po 2, maximálně 3 dnech tyto stavy odezní a vše se vrátí do normálu. Střeva a organismus však už budou o poznání čistší, což se jistě projeví i na stavu pokožky.

Syrovátka má tak blahodárný vliv na organismus, očišťuje ji od toxinů a přispívá k regulaci trávení a pročištění a ozdravění střevní mikroflóry. Je účinným prebiotikem, tedy jako látkou, díky níž se mohou ve střevech rozvíjet zdraví prospěšné probiotické kultury. Zdraví střevní mikroflóry má podstatný vliv i na stav imunitního systému.

To co je potřeba vědět, že terapie a prevence akné musí být dlouhodobá a komplexní.

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"