Aromatis

Celulitida

Celulitida

Celulitida
8. 9. 2011

Řešit odstranění celulitidy není vůbec snadná záležitost.
Pokud se rozhodnete něco s ní dělat, je třeba se připravit na to, že to nelze vyřešit za 10 dní tak, jak hlásají některé reklamní slogany.

To, co je třeba vědět, že za vznikem celulitidy mohou stát genetické dispozice, což by nás však nemělo úplně ukolébat, protože projevy celulitidy, lze redukovat a to i v pozdějším věku.

Celulitida se objevuje a prohlubuje s množstvím podkožního tuku a souvisí jednak se stavem vazivové tkáně v podkoží, ale také s lymfatickým systémem, který zajišťuje odvádění metabolických zplodin z organismu.
 

Při špatné funkci lymfatického sytému se tyto odpady hromadí v tukových buňkách. K tomu, aby mohl být tento podkožní tuk spálen je jeho nezbytný transport z tukových buněk do svalových buněk. Tento transport je zajišťován krevním oběhem. Z těchto důvodů je nezbytně nutné, aby podkoží bylo pokud možno dobře prokrvováno, což optimálně zajistíte nějakou tělesnou aktivitou. Neznamená to, že se musíte mořit hodiny a hodiny v posilovně, ale znamená to pravidelně každý den vyjít ostřejší chůzí na více než 20 minut.

Pokud tuto tělesnou aktivitu zkombinujete navíc se syrovátkovými nápoji a zábaly, zdolávání celulitidy podstatně a znatelně urychlíte.
Syrovátkové nápoje nejenže způsobí zasycení a tím pádem oddálíte potřebu něco sníst až o několik hodin, ale dodáte tělu i potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky, které u řešení tohoto problému jsou více než důležité.

Syrovátka také významně napomáhá urychlení metabolismu v organismu, odvádění zplodin látkové výměny z těla a má nezanedbatelný vliv na stav střev a tedy průchodnost potravy tělem.
Minerálem, který je obsažen v syrovátce a sehrává důležitou roli v boji proti celulitidě je draslík, který má vliv na prokrvení kůže a dále působí močopudně, což znamená, že má vliv na odvádění metabolických toxinů (zplodin výměny látkové) z organismu.

Syrovátka v souvislosti s celulitidou obsahuje další tři důležité prvky. Prvním z nich je kyselina listová, která má kromě vlivu na krvetvorbu a imunitní systém také vliv na energetický metabolismus. Dalšími prvky, které mají vliv na energetický metabolismus je biotin a kyselina panthotenová, která ovlivňuje metabolismus steroidních hormonů tedy i progesteronu, jehož vyšší produkce může mít mimo jiné vliv i na vznik celulitidy tak, jak bylo zmiňováno výše.
Přírodní syrovátku můžete také použít pro zábaly.
Syrovátkový zábal nejenže pokožku vyhladí, rozjasní a vypne, ale především ji prokrví, čímž napomůže urychlení odplavování zplodin látkové výměny

A čemu se vyhnout, abychom rychleji celulitidu zredukovali nebo předcházeli jejímu znovuobjevení?
Na vzniku celulitidy se podílí stravování.
Neznamená to vzdát se všeho, co mám rád či ráda. Naopak. Zvolte však kvalitativně lepší produkty. Jsou sice dražší, ale sami budete časem překvapeni tím, že po čase toho sníte mnohem mnohem méně, čímž nejen do organismu přijmete nižší energetickou hodnotu, ale zároveň samozřejmě v konečném důsledku utratíte méně peněz. Výsledek skutečně stojí za to.
Rizikovými faktory pro vznik celulitidy je samozřejmě věk, kdy ochabování vazivové tkáně je poměrně významný, také vznik obezity, příjem hormonální antikoncepce, ale na rozvoji celulitidy se významně podílí i stres a kouření, tedy neduhy, které mají za následek zužování cév a tedy snížení průtoku krve tkání.
Ohroženějšími skupinami jsou ženy a to především v pubertě, těhotenství a v menopauze.

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"