Aromatis

Detoxikace

Detoxikace

Detoxikace
16. 9. 2011

V průběhu života se v našem těle hromadí škodliviny, které se do těla mohou dostávat jak z venčí například s příjmem potravy, ale také jsou vytvářeny v důsledku stresu, únavy nebo nemoci.

Intoxikace (zanesení organismu toxickými látkami) se může projevovat:

  • únavou a nedostatkem koncentrace
  • sníženou imunitou
  • špatnou náladou a podrážděností
  • bolestmi hlavy a migrénami
  • postupným přibíráním kil v relativně krátkém období
  • otokem končetin a kloubů
  • bolestmi ve svalech
  • exémy, akné, plísněmi apod.

Čas od času je proto dobré tělo pročistit a zbavit je tak nahromaděných solí a usazenin a tělo tak zbavit neduhů.

Způsob pročištění a regenerace organismu by měl být volen především s ohledem na stav organismu a věk.

Obecně platí, že by organismus neměl být vystaven náhlé změně např. ve formě dlouhodobému půstu, pokud na tento postup nejsme zvyklí.

Pro organismus je přínosnější, pokud bude očista probíhat postupně a po delší časové období. Při očistě organismu platí víc než kde jinde přísloví „spěchej pomalu“. Dejte čas organismu, aby toxiny mohl odbourat a odplavit.

Pokud se pro očistu rozhodujete poprvé, měli byste s rozvahou volit metodu nebo kombinaci metod detoxikace.
Metodu nebo metody lze volit intuitivně, ale v některých případech je jistě lepší vyhledat odborníka a poradit se s ním.

Je obvykle doporučováno, aby byla očista prováděna optimálně na jaře nebo na podzim. Na jaře jako očistu po zimně, kdy se méně hýbeme a obvykle více jíme a lenošíme a na podzim jako přípravu organismu na zimní období tak, aby se stal odolnějším proti virovým a bakteriálním onemocněním.

K zásadám detoxikace patří zejména zvýšení příjmu množství tekutin tak, aby se mohly toxiny z organismu odplavovat. Podle posledních studií by dospělý jedinec měl přijmou optimálně 2,5-3 l tekutin denně, resp. 20-40 ml tekutin na kg své hmotnosti po dobu 24 hodin. Samozřejmě, že záleží na tom, zda máme sedavé zaměstnání nebo provozujeme nějakou tělesnou aktivitu. Měli bychom poslouchat také to, co nám říká organismus a pít zejména tehdy, když máme pocit žízně.

V období očisty by měl být příjem tekutin lehce zvýšen i nad výše uvedený limit, i když bychom na druhou stranu měli mít na paměti, že dlouhodobějším vyšším příjmem tekutin zase můžeme přetěžovat ledviny.

Při detoxikaci bychom se také měli vyhnout, pokud možno kávě, uzeninám, limonádám, syceným minerálkám, alkoholu, užívání léků, pokud to není nezbytně nutné, i když očistný proces může být zejména v prvních dnech doprovázen bolestmi hlavy. I v takovém případě bychom měli tento stav vydržet, protože bolesti hlavy bez braní léků pominou mnohem dříve.

K pročištění organismu významným způsobem mohou napomoci syrovátkové nápoje. Jde prakticky o jednu z velmi účinných metod, kdy nejen že se organismus díky obsahu bioaktivních látek v syrovátce pročistí a navázáním na sebe toxiny z organismu odplaví, ale navíc dá syrovátka do pořádku i tenké a tlusté střevo, což se projeví nejen na odplynutí některých bolestí a nemocí, ale zejména se to projeví i na zvýšení imunity organismu.

Syrovátkové nápoje je však třeba v případě detoxikace organismu do jídelníčku zavádět velmi obezřetně, nejlépe s polovičními doporučenými dávkami a to po dobu 1. týdne užívání. Čím budeme mít více v nepořádku střeva, tím více se to může projevit na nadýmavosti nebo někdy i průjmy. Se zlepšováním stavu střev a následně i organismu tyto obtíže zcela vymizí.

Pro detoxikaci organismu je také důležitý i obsah lecitinu, který je v syrovátkových nápojích Amálka obsažen. Lecitin je látkou, fosfolipidem, který významnou měrou přispívá k regeneraci organismu.

Očista organismu by měla probíhat po dobu 2-3 týdnů.

A jak poznáte, že se vše vydařilo? Budete se cítit jak polití živou vodou, plni energie, zbaveni bolestí hlavy, stresu, otoků končetin, apod. Odměnou vám jistě může být i shození nějakého toho kila či čistší pleť.

 

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"