Aromatis

Redukce váhy

Redukce váhy

Redukce váhy
16. 9. 2011

Výhody syrovátkových nápojů ocení všichni, kdo se právě rozhodli zatočit se svými nadbytečnými kily.

Důvodů, proč k podpoře redukce váhy zvolit právě tuto cestu je několik.
Prvním z nich je fakt, že v době shazování nadbytečných kil je moc těžké zejména v prvních dnech zahájení diety, vyrovnat se s pocitem většího či menšího hladu. Syrovátkové nápoje mají tu báječnou vlastnost, že dodávají tělu pocit nasycenosti a dokážou oddálit pocit hladu o několik hodin.
Tím samozřejmě dochází i k tomu, že se žaludek postupně začíná smršťovat a nevyžaduje pro ukojení hladu takovou dávku jídla jako dříve.

Druhý důvod je, že při redukčních dietách se také dostavuje velmi často pocit „chuti na sladké“. Tento pocit je natolik nutkavý, že leckoho nutí dietní režim porušovat a nakonec leckdy i vzdát.
Tento pocit „chuti na sladké“ souvisí se sníženým kalorickým příjmem, kdy si tělo přirozeně říká o vyšší, rychlou dávku energie.  Zabránit tomuto pocitu chuti na sladké lze příjmem právě nízkokalorického nápoje, který má díky svým ingrediencím lahodně sladkou chuť a to aniž by tam byl přidán cukr (sacharóza) nebo některé z umělých sladidel.
Pokud i přes to je pocit chuti na sladké stále neuspokojen doporučujeme především v prvních dnech diety obohatit jídelníček například o hořické trubičky Amálka, které stejně jako nápoje jsou vyrobeny ze slaďonké demineralizované syrovátky.

Třetím důvodem, proč volit při dietách jako doplněk syrovátkové nápoje je jejich vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Při redukčních režimech sehrává poměrně důležitou roli překvapivě vápník.
Změnou jídelníčku a příjmem menšího množství potravy, obvykle málo bohaté na minerály a stopové prvky se může nějakým nedopatřením stát, že je snížen i příjem vápníku. Nedostatek vápníků pak obvykle stojí za zvýšeným pocitem nervozity a stresu.
Vápník lze zcela jistě přijímat i formou léků například v podobě třeba šumivých tablet, avšak k tomu, aby byl vstřebáván je důležité i příjem vitamínu D. Vzpomeňme na dětská léta, kdy jsou malým dětem k tomu, aby se vápník správně ukládán a to především v souvislosti s vývojem kostí, je podáván v kapkách právě vitamín D.
Tam, kde je obsažen vápník i vitamín D v takovém množství, aby zpracovávání ukládání vápníku mohlo probíhat, jsou mléčné, avšak plnotučné výrobky nebo právě syrovátkové nápoje.
Pokud tedy tíhnete k přesvědčení, že plnotučný jogurt není to pravé ořechové při dietě a preferujete raději nízkokalorické potraviny, pak řešením mohou být právě syrovátkové nápoje jako je Amálka nebo Linea.

Při dietních režimech více než kdy jindy by měl být kladen důraz na příjem vysoce kvalitních potravin. Kvalitní suroviny totiž do vašeho mozku vysílají informaci o tom, že se organismu dostává právě to, co potřebuje. Pokud se budete při dietách snažit jíst především light jogurty, odtučněné mléko apod. pravděpodobně dříve nebo později s dietou skončíte a může se dostavit jojo efekt. Skončíte s ním proto, že budete mít stále chuť na něco dobrého. Zkuste tuto zásadu příjmu kvalitních potravin dodržovat a budete sami překvapeni, o kolik méně toho sníte.

S nadváhou bývá velmi úzce spojena i celulitida. Jak na ni a jak vám mohou i tady pomoci syrovátkové nápoje se dočtete více zde.
Přibývání na váze může být také částečně způsobeno nahromaděním škodlivin v organismu.

Vážení zákazníci,

oznamujeme Vám, že z provozních důvodů nemůžeme v tuto chvíli přijímat objednávky, ani tyto objednávky vyřizovat. Jakmile to situace dovolí, náš obchod opět zprovozníme k Vaší plné spokojenosti.

Mnohokrát děkujeme za pochopení,
Váš tým "bioAmálka"